Tunele Foliowe Ogrodnicze

Tunele Foliowe dla Działkowców

tunele uprawne środki ochrony roślinŚrodki ochrony roślin zarówno przed szkodnikami, jak i przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi są przeróżne. Często stosuje się wszelkie chemiczne środki ochrony roślin, które jednak dla naszego organizmu nie są zbyt zdrowe. Ponadto nie zapewniają one ochrony przed gwałtowną zmianą temperatury, czy sporą ilością opadów, powodującą zbyt dużą wilgoć w podłożu uprawnym.

Idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie w swoim przydomowym ogródku prawdziwego domu dla swoich upraw. Mowa tu oczywiście o tunelach foliowych, na które często mówi się foliaki ogrodowe. Im więcej upraw tym większe szklarnie foliowe powinny nas interesować. Ze względu na swoją konstrukcje i stabilność, można w nich montować dodatkowe elementy takie jak lampy, zraszacze, czy siatki cieniujące, albo dodatkowe urządzenia grzewcze, czy specjalne systemy wentylacyjne.

Środki ochrony roślin, w tym przypadku tunele ogrodnicze ochronią Wasze uprawy przed wszelkimi zmianami w warunkach atmosferycznych, przede wszystkim wówczas gdy zaskoczy je majowy przymrozek. Tunele foliowe i szklarnie bowiem, utrzymują nagromadzone ciepło dłużej dzięki czemu plony można zbierać czasami i kilka razy w ciągu sezonu w porównaniu z uprawami posadzonymi bezpośrednio w gruncie.

W zależności od naszych potrzeb wyróżnić można wiele rodzajów tuneli hodowlanych, zarówno pod kątem wielkości jak i funkcjonalności. Można je dostosowywać z czasem, a ze względu na swoją łatwość w montażu i lekkości konstrukcji, bez problemu mogą być przenoszone z miejsca na miejsce.