• systemy ogrzewania

    Systemy ogrzewania tuneli foliowych i budynów

    • Tunele Foliowe
    • Blog
    • 14 kwietnia 2016

    Systemy ogrzewania tuneli foliowych i budynków

    Odpowiednie zaplanowanie pod kątem architektonicznym tak domu jak i ogrodu jest bardzo ważne na etapie budowy samego obiektu. Można wówczas dokładnie określić, gdzie i jakie instalacje wodne, czy źródła ciepła należy umieścić aby jak najbardziej ekonomicznie zaprojektować wszystko od początku do końca.

    Ogród to miejsce, w którym będziemy spędzać sporo czasu więc warto go dobrze rozplanować i wykorzystać potencjał samej działki. Jeśli decydujemy się na budowę basenu to warto zastanowić się czy rozwiązania grzewcze będą mogły być połączone bezpośrednio z systemem grzewczym w domu, a takie możliwości jak najbardziej istnieją. Współczesne kompletne instalacje grzewcze oferują wiele rodzajów ogrzewania, które pozwalają na wykorzystanie ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, ocieplając chociażby basen lub tunele foliowe ogrodnicze.

    Ogrzewanie szklarni i tuneli foliowych


    systemy ogrzewaniaTunel foliowy
    powinien być umieszczony w miejscu posiadającym idealne warunki do wzrostu roślin. Dlatego tak ważna jest odpowiednia temperatura, która początkiem wiosny nie jest jeszcze wystarczająca aby uprawy zaczęły wzrastać szybciej niż w naturalnych warunkach. Z tego też względu w tunelach i szklarniach ogrodowych stosuje się wszelkiego rodzaju nagrzewnice i piece nadmuchowe, które utrzymują stale przyjętą temperaturę do momentu aż warunki zewnętrzne same nie zapewnią idealnej ciepłoty na wzrost.

    Zastosowanie pomp ciepła również ma znaczenie, szczególnie jeśli chcemy w sposób ekonomiczny ogrzewać budynek mieszkalny. Takie systemy ogrzewania można śmiało połączyć i w ten sposób zarówno dom jak i tunele foliowe czy szklarnie ogrodowe mogą być ogrzewane w jednym momencie.

    Rozwiązania grzewcze dla domu i ogrodu

    Wspomniane piece nadmuchowe doskonale nadają się do ogrzewania tuneli foliowych i szklarni ze szkła. Urządzenia te mogą być połączone z innymi źródłami ciepła, które mają mieć za zadanie ogrzanie innych części ogrodu lub samego domu. Na rynku występuje co najmniej kilka ciekawych rozwiązań na systemy grzejne do domu. Oprócz klasycznych kotłów c.o. rozprowadzających ciepło po domach poprzez kaloryfery, coraz większą popularnością cieszy się system ogrzewania podłogowego. Kompletne instalacje grzewcze w postaci tak zwanej podłogówki doskonale sprawdzają się nie tylko w nowym budownictwie, ale także w starych budynkach. Istnieją jednak dwa rozwiązania – system mokry i system suchy. Ten ostatni jest odpowiedniejszy do zastosowania w budynkach starszych ze względu na mniejsze obciążenie i brak wylewki, w przeciwieństwie do systemu mokrego. Technologia, którą mamy do dyspozycji sprawia, że etap planowania budowy domu wraz z zagospodarowaniem przydomowego ogrodu staje się łatwiejsze niż dotychczas, chociaż nadal może się wydawać sporym wyzwaniem. Jeśli więc jesteś w trakcie budowy to jest to najlepszy moment na zaplanowanie wszystkich elementów tak, aby zarówno instalacje wodne jak i systemy grzewcze były odpowiednio rozprowadzone i połączone, dzięki czemu Twój dom i ogród będą jeszcze bardziej funkcjonalne. Więcej na temat systemów grzewczych możesz uzyskać na stronie http://sandersystem.pl/