Tunele Foliowe Ogrodnicze

Tunele Foliowe dla Działkowców

tunele foliowe ogrodniczeTunele foliowe wykorzystywane są przede wszystkim po to, aby jak najbardziej wydłużyć okres produkcyjny naszych upraw. Dzięki temu czas wzrostu roślin może trwać od wczesnej wiosny do późnej jesieni, dając przy tym idealne plony. Dodatkowo można zamontować podwójną folię, która wspomoże w ochronie upraw przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

W zależności od tego jakich upraw potrzebne nam foliaki ogrodowe, taki również wymiar musimy dobrać. Dlatego też istnieje opcja zakupu tuneli foliowych dużych, których wymiary na długość dochodzą do kilkunastu metrów, a także można zainwestować w tunele foliowe mini, które są idealne do uprawy takich produktów jak chociażby truskawki, marchewka, czy ogórki.

Tunele foliowe różnią się również materiałem, z którego wykonana jest sama konstrukcja. Do niedawna jedynym materiałem wykorzystywanym przy produkcji namiotów foliowych był metal, z którego wykonane były rurki podtrzymujące folie. Dziś stawia się na wygodę, dlatego tunele foliowe posiadają konstrukcje z rurek PCV, dzięki czemu nie ulegają korozji i są zdecydowanie lżejsze.

Tunele ogrodnicze są często wykorzystywane tak na szerszą skalę w rolnictwie, jak też w przydomowych ogródkach. Ze względu na trwałe konstrukcje, są idealne na każde warunki, chroniąc tym samym uprawy wszelkiego rodzaju chociażby przed przymrozkami, czy silnymi wiatrami. Decydując się na zakup tuneli foliowych możesz być pewny, że dobrze inwestujesz.